Hakkımda

Sevdiklerim:

-Köpekler başta olmak üzere hayvanlar (Köpeğim Maya ile tanışın)
-Fotoğraf (Mertör Photography'i ziyaret edin)
-Dergiler ve kitaplar (Kitaplık'a göz atın)
-Yemek yapmak, pişirmek (Mutfak maceralarımı okuyun)
-Futbol (BeşiktaşF.C. Bayern München taraftarı olduğum takımların formalarını inceleyin)
-Moda (Stil yazılarına ulaşın)
-Berlin (Şehri benimle keşfedin)
-Hayat! (Sizi ana sayfaya alalım)

1989, Aralık 20, İstanbul. Muhtemelen şu an soğuğu ve kışı bu kadar sevmemin sebebi olan buz gibi soğuk bir gecede dünyaya geldim. Şehrin ortasında ama koskocaman bir bahçede, aynı bahçeye bakan diğer apartmanların çocuklarıyla oynadığım harika bir çocukluk geçirdim. Ya ağaç ya da bisiklet tepesinde geçen güzel yılların ardından Alman kültürüyle tanıştığım ilk okuluma, Avrupa Koleji'ne başladım. "Zwei" demeyi öğrendikten sonra gerisi geldi, eğitim hayatımı çok şey borçlu olduğum lisem Alman Lisesi'nde devam ettirdim. O esnada fotoğraf makinem ile, ama daha çok "fotoğraf" kavramı ile büyük bir aşk yaşamaya başladım. iPhone'ların ve fotoğraf çekebilen cep telefonlarının henüz hayatımızda olmadığı o günlerde, benim küçük fotoğraf makinem hep çantamda gezerdi. İyi ki de gezermiş, şimdi dönüp bakınca lise yıllarıma ait öyle güzel kareler var ki...

Her güzel şeyin bir sonu olduğundan, lise günlerimin de sonu geldi. Boğaziçi Üniversitesi hayalimdi, gerçekleşti. Gerçi daha ilk senemin sonunda yaşadığım en büyük hayal kırıklıklarından biri oldu, ancak yapılacak bir şey yoktu, başlanan şey bitirilmeliydi. Sevmediği bir bölümde ve üniversitede okumak durumunda kalanlar çok iyi bilir, kendinizi sevindirecek ve tatmin edecek başka şeyler bulamazsanız geçmez yıllar, geçmez zaman. Ben de kendimi kariyerime verdim, üniversitenin yanında InStyle, Cat&Dog, Travel+Leisure, Vogue gibi dergilere freelance olarak yazılar yazdım, fotoğraflar çektim. O aralarda bir yerlerde İstanbul Moda Akademisi'nde Moda Fotoğrafçılığı eğitimi aldım. Kendi fotoğraf markamı oluşturdum, Mertör Photography ile bu dünyada en çok sevdiğim aktiviteyi, işim yaptım. Hayatın karşımıza ne zaman ne getireceği çok belirsiz. Bir yandan okul bir yandan fotoğrafçılık derken, bir de üzerine karşıma çıkan güzel bir fırsatı değerlendirip yıllardır severek okuduğum Women's Health dergisinin Güzellik & Sağlık Editörü oldum. Harika insanlarla bir arada çalıştığım, keyifli ayların ardından, yepyeni maceralar ve meydan okumalar için buradaki işimden ayrıldım ve freelance olarak çalışmaya devam ettim.

Son olarak, Mertör Online ile hayatın güzel yanlarını kayıt altına almak, paylaşmak ve sevgiyi yaymak için bilgisayarımın başına oturdum. Çok da güzel oldu, çok da iyi yaptım. Hoş geldiniz!

Sorularınız için: mertoronline@gmail.com
Fotoğraf çekimlerim ile ilgili bilgi almak ve rezervasyon için: mertor@mertorphotography.com

0 yorum:

Yorum Gönderme

 

Twitter Updates

Translate

Instagram Photos